"Az Yggdrasil vagy Yggdraszill a germán és skandináv mitológia világfája, melynek koronáját felhők fedik, gyökerei pedig egészen az alvilágig nyúlnak. A fa maga Midgard közepén nőtt keresztül, három gyökere három irányba ered, Niflheim, Jotunheim és Midgard felé."
De igazából, én erről még semmit nem tudtam akkor, amikor a SUPERA számára egy erős szimbólumot, akár a későbbiekben a logó fejlesztését segítő vizuális inspirációt kerestem.
Igazából nem is az Yggsrasilnál kezdődik a történet, hanem egy ősi szimbólumnál, amelynek a formavilágába beleszerettem a SUPERA alaptörténetének kitalálásakor.
A Triquetra
Egy olyan motívumról van szó, aminek története a messzi múltban gyökerezik, időszámításunk előtt már jóval, valamikor a 4. század körül megjelent Perzsia és Anatólia területén. Majd világhódító útjára indult, hogy Japán és Korea buddhista motívumai, majd a kereszténység, különösen a kelta kereszténység szimbólumai között is megjelenjen.
Az alábbi motívumról van szó, amelyet ha máshonnan nem, a Bűbájos Boszorkák sorozatból jól ismerünk.
Ez az egyszerű ábra történelmi időkön és kultúrákon átívelve mindig és mindenhol valamiféle hármas egységet, azok egyensúlyát jelentette. A neve is erre utal: a triquetra szó latinul három sarkúságot jelent. A kereszténységben nyilvánvalóan a szentháromságot látták bele, az Atya, a Fiú és a Szentlélek egységét, de a Walking Deadben már három istennő szimbólumaként jelenik meg Michonne szamuráj-kardján.
De isteneken és istennőkön túl, olyan természetes fogalmak egymáshoz feszülésének és egyensúlyának hármas egysége is társítható a triquetra szimbólumához, mint a Föld, a Nap és a Hold, vagy a tűz, a víz és az ég.
Ezt a szimbólumot az Univerzum küldhette a SUPERA számára, hiszen a játék pont erről, három természetes erő, három hatalmas fa küzdelméről szól. Egy küzdelemről, ami bár egymás ellen történik, nem vezethet sikerre a másik tisztelete és az erdő egyensúlyának megtartása nélkül.
Hogyan kerekedjünk a másik felé úgy, hogy a közös értékek, a közös alap stabilitása megmarad? A triquetra, mint inspiráció olyan erős volt a játék fejlesztésében, hogy az első limitált kiadás nevében is feltüntetésre került.
A megjelenítéshez olyan organikus, minél természetesebb vizuális leképezéseit kerestem a triquetra szimbólumnak, ami leginkább kifejezheti az erdő, a fák harcának történetét.
Ekkor találtam rá Nartissima egy máltai grafikus alkotására:
Meggyőződésem, hogy ha egy pályázaton versenyeztettük volna meg, akkor sem találtunk volna találóbb és szebb szimbólumot a SUPERA világához.
Azonnal írtam a művésznek, aki örömmel bocsátotta rendelkezésünkre a grafikát, amiért nem győzünk elég hálásnak lenni!
Ez a kép egyben fejezi ki mindazt, amiről a SUPERA intelligens party-játék szól:
-az egyensúlyról
-az egymásba fonódó ágak adta stabilitásról
-több fa versenyéről
-és a természetről, annak erejéről és harmóniájáról.
Köszönjük Nartissima!
Yggdrasil
És akkor kanyarodjunk vissza Yggdrasilhoz, a világok fájához, a világáfához!
...melynek koronáját felhők fedik, gyökerei pedig egészen az alvilágig nyúlnak. A fa maga Midgard közepén nőtt keresztül, három gyökere három irányba ered, Niflheim, Jotunheim és Midgard felé. Gyökereinél három forrás fakad: a Hvergelmir, valamint Mimir és Urd forrása. A fa tetején egy aranykakas, (Gullinkambi) ül, más változatokban Vidofnir nevű, mely figyelmezteti az isteneket az óriások támadására. Törzsén a Ratatosk (Fentfogú) nevű mókus szaladgál fel s alá és viszi a híreket a Hræsvelg (Hullafaló) nevű sas és Nidhogg sárkány között...
Aranykakas, fentfogú mókus, hullafaló sas és Nidhogg a sárkány még biztos szerepet kapnak a játék új kiadásaiban.